weselne desery

Ciekawe pomysły na weselne desery

| Blog | 2 lutego 2018

Przyjęcie weselne rzecz jasna celebrowanie szczęścia świeżo upieczonych małżonków, to także okazja do spotkań, wesołej zabawy, rozmów…długo można byłoby wymieniać. Nie zapominajmy jednak o ty, iż to jednocześnie okazja do spróbowania pyszności ze stołów – a każda Para Młoda stara się, by na jej weselu smakołyków nie zabrakło. Dziś postanowiliśmy zająć się tematem deserów. Okazuje się bowiem, że łakocie podawane po pierwszym (głównym) posiłku to ten punkt wieczoru, na którego czeka wielu gości. Mowa tu nie tylko o dzieciach, ale również i dorosłych łasuchach. Sprawdźmy zatem, na jakie pyszności warto się zdecydować!

Weselne desery co cukiernicy na temat mówią

Okazuje się, że z całą pewnością powinno być to coś zniewalająco pysznego, ale jednocześnie nieoczywistego. Nie może znudzić weselników swoim smakiem, musi być zatem odpowiednio zróżnicowane. Przysłowiowym strzałem w dziesiątkę będą na pewno lody ozdobione pysznymi sosami, syropami oraz świeżymi owocami, w miesiącach letnich zrobią one furorę. Jednak na pewno nie jest to jedyne rozwiązanie.

Spore grono par stawia na szarlotkę  podawaną z lodami. Gorące ciasto oraz chłodny dodatek to idealne połączenie! Zdarzają się jednak i pyszne musy owocowe, które (trzeba przyznać) są deserem w stylu fit).Pary Młode uwielbiające czekoladę (i mające informację na temat tego, że goście także za nią przepadają) preferują brownie w amerykańskim stylu. Panna cotta to także deser, który obecnie cieszy się na weselnych przyjęciach niemałym zainteresowaniem. A może sernik na zimno? Ten typ deseru także jest przez Polaków doceniany.

Coraz częściej na weselnych stołach po pierwszym gorącym posiłku pojawiają się również muffiny albo donuty – to co prawda nie rodzimy, ale bardzo ciekawy pomysł na weselne desery.

Szukacie inspiracji w kwestii weselnego deseru (i nie tylko?)

W takim razie już dziś powinniście odwiedzić stronę wesele. Czeka tu nas Was mnóstwo porad, pomysłów, wskazówek i inspiracji, dzięki którym uda Wam się urządzić ślub i wesele marzeń!

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 86, dzisiaj: 1